Logo Škola na zámku

Co ještě u nás můžete zažít?

Expozice soch Olbrama Zoubka v Zámeckém sklepení
Stálá expozice soch Olbrama Zoubka a plastiky Srdce pro Václava Havla s galerií vín v jedinečných prostorách zámeckého sklepení.
Více...
 Portmoneum - Muzeum Josefa Váchala 
Návštěvníci zde najdou unikátní nástěnné malby a vyřezávaný nábytek grafika, spisovatele a mystika Josefa Váchala.
Více...
   Městská galerie Litomyšl

 Městskou galerii najdete v historickém renesančním domě U Rytířů, který proslavil Alois Jirásek svou povídkou, ale i přímo na Zámeckém návrší v Městské obrazárně na zámku. Galerie spravuje velmi cennou sbírku českého výtvarného umění 19. a 20. století. Od obrazů litomyšlského rodáka Julia Mařáka až po díla Josefa Čapka, Emila Filly, Václava Špály a mnoha dalších. Galerie pořádá také pravidelné krátkodobé výstavy s bohatým vzdělávacím doprovodným programem nejen pro školy.
Více...

   Muzeum domečků, panenek a hraček
Muzeum je umístěno v jednom z měšťanských domů v Jiráskově ulici přímo naproti bývalému zámeckému pivovaru. V muzeu najdete sbírku sběratelky MUDr. Dobromily Filové zahrnující exponáty od roku 1850 po současnost.
Více...
   Soudobá architektura
Litomyšl není „pouze“ historie. Může se pochlubit řadou staveb novodobé architektury a díky jejich kvalitě je odborníky považována za příklad tzv. moderního historického města. Za pozornost stojí zejména zrekonstruovaný zámecký pivovar, Klášterní zahrady, Nový kostel církve bratrské, Internát pedagogické školy, Městský bazén, Městský stadion Černá hora, Tenisová hala, III. základní škola s Městskou sportovní halou, ale i autobusové nádraží nebo bytové domy v lokalitě u nemocnice.
Více...
Městská sportoviště

Ve městě najdete také celou řadu sportovišť, kterých můžete využít pro aktivní trávení volného času.  Tennis, squash, badminton, fotbal, hokej, bowling, krytý i venkovní plavecký bazén a mnoho dalšího může zpestřit váš pobyt v Litomyšli.
Více...