Logo Škola na zámku

Litomyšlení - interaktivní putování historií Zámeckého návrší

Nový dětský program pro Zámecké návrší

Návštěvník na program narazí v konírně, ve stanu před kavárnou, v zámeckém parku, kostele Nalezení sv. Kříže, ale také v Regionálním muzeu nebo přímo na zámku. Jednotlivá zastavení tak nenásilně propojují jednotlivé objekty na návrší. Při vašem putování navštívíte bludiště historií zámku, školu rytířů a dvorních dam, poznáte život na zámku, zábavu v zámecké zahradě nebo se vydáte vzhůru k andělům.  

Dětským programem "Litomyšlení" návštěvníky provede pracovní list s mapkou a úkoly k jednotlivým zastavením. Pracovní listy je možné získat v IC, na pokladně v Piaristickém chrámu, v muzeu, v zámecké pokladně, v rodném bytě Bedřicha Smetany nebo v bludišti historií zámku v bývalé zámecké konírně. Vyplněný pracovní list odevzdejte na pokladně v Piaristickém chrámu a získáte speciální bonus.

 

Většina částí programu je návštěvníkům přístupná zcela zdarma. Pouze v regionálním muzeu a v rodném bytě Bedřicha Smetany je dětský program součástí expozice, která je zpoplatněná dle ceníku těchto institucí a řídí se také jejich otevírací dobou. Ostatní části dětského programu jsou přístupné návštěvníkům v následujícím režimu:

 

květen - září: denně 10 - 18 hodin

duben, říjen: so, ne, svátky 10 - 18 hodin

listopad - březen: pouze po předchozí domluvě
 

Objednat

Fotogalerie

Napište nám

 

Tel.: +420 727 878 444
Email: info@skolanazamku.cz

Kontaktovat nás můžete i prostřednictvím formuláře: