Logo Škola na zámku
LibreTo si piš!

LibreTo si piš! / Modul literární

věk 6-9 třída délka programu 120 min.

 

Program je volným pokračováním kurzu To si piš! Inspirací je sám pan Bedřich Smetana. On si totiž neuměl napsat text, tehdy řečeno libreto, ke své hudbě. Ono to totiž taky není jen tak. Smetana na to šel mazaně, nechal libreta napsat někoho jiného. Karla Sabinu, Elišku Krásnohorskou a další. Jak již jistě chápete, tak hlavním hrdinou tohoto kurzu není Smetana, ale ti druzí. Slovo stejně jako hudba je kumšt. Na kurzu díky hrám a jejich reflexi zkusíme hlouběji porozumět slovu a vytvořit báseň. Báseň, která, kdo ví, může být základem pro libreto nebo třeba hip hop.

Během dvou hodin účastníci dostanou mnoho podnětů k tomu, jak pracovat, objevovat, hrát si se slovem, rýmem, veršem. Dostanou trochu teorie a hodně prostoru pro tvorbu a sdílení. Hlavní inspirací jsou tedy sami účastníci. Vzájemně se budou obohacovat v průběhu semináře, kde si zažijí techniky tvůrčího psaní a aplikované improvizace.

 

Klíčové kompetence RVP: Kompetence k učení; Komunikativní; Sociální a personální; Personální
Vzdělávací oblasti RVP: Jazyk a jazyková komunikace; Člověk a společnost
Vzdělávací obory RVP: Český jazyk a literatura; Výchova k občanství
Učivo RVP: Praktické čtení; Praktické naslouchání; Mluvený projev; Písemný projev; Zážitkové čtení a naslouchání

Cena: 200 Kč/žák, min. počet 20 žáků Objednat

Lektoři

Profil lektora
Mgr. Tomáš Jireček
  Jsem lektorem na volné noze. Kromě tvůrčího psaní lektoruji také divadelní a aplikovanou improvizaci. Píšu básně, které vycházejí v mnoha časopisech a almanaších. Ve spolupráci s Lenkou Ondráčkovou jsem vydal sbírku Hrdinové nebo srabi? Baví mě ten proces tvorby a moci být u toho. Proto pro Školu na Zámku vedu dva kurzy. Jeden s názvem To si piš!, který se zabývá stavbou příběhu. Druhý LibreTo si piš!, kde se hledá, kudy na poetický text. Více o lektorovi: www.tomasjirecek.cz
 

Fotogalerie

Napište nám

 

Tel.: +420 727 878 444
Email: info@skolanazamku.cz

Kontaktovat nás můžete i prostřednictvím formuláře: